Academie Scientifique de Beaute

Francuska marka kosmetyczna rodem z Paryża. Od ponad 125 lat wyznacza trendy w kosmetyce profesjoanlnej i spa. Esencja piękna i naukowych osiągnięć. Zabiegi tej marki gwarantują doskonałe rezultaty dzięki bardzo wysokim stężeniom składników aktywnych zwaratych w produtkach kosmetycznych. Najbardziej utytułowana marka kongresu Les Nouvelles Esthetiques w Paryżu. W Polsce jest obecna od ponad 80 lat. 

Académie Scientifique de Beauté to jedna z najstarszych marek kosmetycznych w Europie. Została założona w 1890 roku w Paryżu przez dr Alexandre Lamotte. Wtedy to powstały pierwsze produkty kosmetyczne: Krem Księżniczki (Princesse des Crémes), Róż Pampadour (Rubis Pompadour) czy Puder Księżniczki (Princesse des Poudres). Pięć lat później otworzono pierwszy autoryzowany salon piękności w Paryżu, w którym wykonywano zabiegi z wykorzystaniem autorskiego masażu. W Polsce pierwszy sklep z kosmetykami Academie otwarto w 1935 roku w Warszawie.

W 1926 roku na czele firmy stanął dr Georges Gay. Ten utalentowany paryski farmaceuta specjalizujący się w kosmetologii wyznaczył kierunek rozwoju firmie, kładąc od samego początku nacisk na wykorzystanie badań naukowych przy tworzeniu swoich preparatów. Dr Georges Gay opracował własną naukową metodę opartą na szczegółowym systemie diagnozy, rekomendacji i doborze właściwego programu pielęgnacyjnego. Wykorzystał doskonale znany dziś podział na skórę suchą, tłustą, normalną i wrażliwą oraz jako pierwszy wprowadził imienną kartę diagnostyczną, bez której dzisiaj żaden renomowany instytut kosmetyczny lub spa nie wyobraża sobie pracy. Na tej podstawie dobierał „szytą na miarę” pielęgnację, która uwzględniała naturę skóry oraz jej specyficzne problemy. Dziś ta metoda jest stosowana przez wszystkie firmy kosmetyczne.

Obecnie Académie Scientifique de Beauté to jedna z największych rodzinnych firm kosmetycznych na świecie. Dysponuje własnym Laboratorium Badawczo–Rozwojowym (R&D), Działem Kontroli Jakości oraz fabryką pod Paryżem, gdzie powstają wszystkie receptury kosmetyków Académie. Marka jest obecna w 67 krajach świata. W Polsce zabiegi kosmetyki Academie oferują najlepsze instytuty kosemtyczne oraz hotele spa. 

Więcej informacji na temat marki znajdziesz na www.academie.pl