GRENKE LEASING

Co Wam dajemy?

Prostą i szybką obsługę, indywidualne wsparcie i korzystne rozwiązania biznesowe. Leasing stale się rozwija i staje się coraz bardziej popularny. Dla wielu firm już teraz jest istotnym elementem strategii finansowania.

Jakie korzyści daje leasing?

 1. Jest prosty...
  W leasingu GRENKE ilość wymaganych dokumentów do umowy leasingowej jest minimalna. Według standardów GRENKE do podjęcia decyzji wystarczą: wniosek, dokumenty tożsamości osób z reprezentacji firmy oraz dokument rejestrowy.
   
 2. ... i korzystny podatkowo.
  Leasing GRENKE wpływa na obniżenie podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym, gdyż raty leasingowe w całości zaliczane są do kosztów uzyskania przychodu.
   
 3. Pomaga utrzymać elastyczność firmy, chroni kapitał własny i umacnia kondycję finansową wobec banku.
  Leasing, w przeciwieństwie do zakupu, nie narusza zdolności kredytowej ani nie obciąża bilansu. Urządzenia pozostają własnością leasingodawcy (GRENKE), tak więc - inaczej jak przy zakupie - stosunek kapitału własnego do sumy bilansowej czy kapitału własnego do majątku firmy nie prowadzi do pogorszenia kondycji firmy. Oznacza to, że korzystanie z nowej technologii, jednocześnie poprawia wypłacalność Waszej firmy, wynik w bilansie oraz rating firmy.
   
 4. Umożliwia realizację projektów rozwojowych dzięki łatwiejszemu dostępowi do najnowocześniejszych technologii.
  Dzięki leasingowi GRENKE Wasza firma może być stale innowacyjna. Sprzęt zakupiony w ramach leasingu sam zarabia na siebie, a płatności leasingowe mogą pochodzić z wypracowanej nadwyżki. Zamiast wysokich kosztów nabycia, regulowane są jedynie miesięczne (lub kwartalne) raty leasingowe. Takie rozwiązanie już na początku stwarza możliwości inwestycyjne, a stałe raty leasingowe wkalkulowane są w plan.
   
 5. Pozwala na większe inwestycje.
  Raty leasingowe zastępują wysokie koszty nabycia sprzętu. Czynnikiem rozwoju firmy jest często zapotrzebowanie na nowe technologie. Chcąc odnieść sukces firma powinna na bieżąco inwestować w nowe technologie. Tradycyjny zakup obciąża kapitał i z powodu krótkiego cyklu życia innowacji urządzenia szybko się "starzeją", często zanim zostaną jeszcze spłacone. Rozwiązaniem jest leasing GRENKE. Poprzez korzystne raty macie możliwość inwestowania w nowe technologie w każdym momencie. Tym samym leasing GRENKE daje możliwość bycia o krok przed konkurencją.